Home » Inne » Sposoby jak oszczędzić na wakacjach? 10 rabatu na booking.com!

Sposoby jak oszczędzić na wakacjach? 10 rabatu na booking.com!

Nie jestem osobą, która jest przesadnie oszczędna na wakacjach, jednak lubię rozsądnie wydawać pieniądze. Lubię dobry hotel, ciekawe wypady z hotelu, zwiedzanie, dobre jedzenie. Generalnie jak się planuje wyjazd i urlop pierwszy wydatek na nas czeka to rezerwacja hotelu i przelot samolotem. Następnie pojawiają się wydatki związane z transportem i przemieszczaniem, koszty wejściówek na atrakcje oraz wyżywienie. Zatem jak oszczędzić, albo inaczej, jak wydawać mądrze pieniądze?

1. Planujesz urlop poprzez serwis booking.com, możesz uzyskać 10% rabatu do swoich wakacji niezależnie w jakim kierunku się wybierasz, wystarczy że się zarejestrujesz poprzez jeden link:

https://www.booking.com/s/32_8/677ee7dc

 

Ostatnio rezerwując hotel na teneryfie za 1107 Euro na 15 dni poprzez serwis booking.com, dostałem rabat ponad 100 Euro. Czyli dwa dni praktycznie dostałem za darmo. Zaoszczędzone pieniądze zainwestowałem w wynajęcie samochodu (150 euro). Ja korzystam z tego serwisu już od kilku lat i nigdy nie miałem problemu, pozwala na skuteczne zaplanowanie noclegu, dostosowanego do budżetu. O rezerwacjach mogę napisać to co wszyscy, jak zarezerwujesz wcześniej, to zapłacisz mniej. Opłaca się rezerwować bilety lotnicze i hotele dużo wcześniej. Last minute nie sprawdza się jeśli chcemy lecieć w konkretne i oblegane miejsce.

2. Jedzenie nie jest drogie dla tubylców, ale bywa dla turystów. Zjawisko to w szczególności występuje przy atrakcjach turystycznych i centrach miast, promenadach. Warto przed kupnem jedzenia sprawdzić ceny ile tak naprawdę kosztuje śniadanie, obiad, kolacja. Lepiej jest chodzić do miejsc gdzie siedzą ludzie, mało jest wolnych stolików, ludzie oblegają restauracje nie bez powodu. Jeśli natomiast jedzenie jest w danym kraju bardzo drogie, należy rozważyć gotowanie posiłków samemu oraz zakupy w lokalnym dyskoncie. Jeśli stołujesz się w restauracjach pochodź po okolicy, ceny mogą się różnić diametralnie za to samo danie.

3. Transport. Dowiedz się ile kosztuje taksówka, tuk tuk, transport publiczny, wynajęcie samochodu. Komunikacja miejska często w okolicach atrakcji turystycznych jest dobrze zorganizowana. Jednak jest też dużo naciągaczy, w Tajlandii np. normą jest, że ktoś chce cie przewieźć za dziesięciokrotnie wyższą cenę, albo więcej. Dlatego przed przyjazdem do danego kraju sprawdź ceny. Na transporcie idzie najbardziej zaoszczędzić. Transport publiczny jest zawsze tańszy od taksówki, jednak w każdym kraju działa inaczej i często jest problem ze znalezieniem przystanku, kupnie biletu. Naprawdę warto zrobić wcześniej rozeznanie pozwala to bardzo obniżyć koszty podczas podróżowania. Zaletą podróżowania transportem publicznym jest przemieszczanie się razem z tubylcami, jest to super przeżycie zwłaszcza w krajach Azjatyckich.

4. Atrakcje turystyczne, rozrywka – ceny w internecie mogą być niższe o parę procent. Rezerwując przez internet bilety i wejściówki poznasz ceny biletów sprzedawanych lokalnie i drogą internetową, dlatego warto wcześniej poświecić kilka godzin na przeglądanie atrakcji turystycznych. I najważniejsze nie stracisz też czasu w kolejce do kasy biletowej, tylko wchodzisz i zwiedzasz, przy wielu atrakcjach kolejki się tworzą w najpopularniejszych godzinach, żeby po 20 min. nie stał nikt.

5. Zainwestuj w kartę Sim z internetem w danym kraju. W dzisiejszych czasach smartphone z internetem pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Mając nawigację nie dasz się oszukać taksówkarzowi, sprawdzisz okoliczne restauracje, ceny, atrakcje turystyczne. Google maps świetnie współpracuje z komunikacją miejską, dzięki niej nawet nie zgubiliśmy się w Bangkoku. Jest to ułatwienie które zaoszczędzi czas i pieniądze, naprawdę warto zainwestować te parę euro.

6. Ustal dzienny budżet jaki chcesz wydać. Jeśli go przekroczysz, powinna Ci się w głowie zapalić lampka ostrzegawcza, że za dużo wydajesz. Budżet na jedzenie, transport, rozrywkę. Łatwo wpaść w „wir wydatków” – drogi dojazd do atrakcji turystycznej, droga wejściówka, drogi obiad na miejscu i budżet przekroczony o 300%. W tym wypadku można pokombinować z tańszym jedzeniem, transportem, jeśli wejściówki nie da się przeskoczyć.

To chyba wszystko, jeśli znasz jakiś sposób aby oszczędzić na podróżach napisz w komentarzu.


Leave a comment

Polub nas na FacebookuŚrednie kursy walut
1 EUR4,6154
1 USD3,9337
1 CHF4,2489
1 GBP5,3827
100 JPY3,5904
źródło: waluty.niewpolsce.pl