Home » Hiszpania » Lista rzeczy do zrobienia na Teneryfie

Lista rzeczy do zrobienia na Teneryfie

W tym roku jedziemy na Teneryfę, planowaliśmy Tajlandię, jednak plany urlopowe w pracy pokrzyżowały nam plany wakacyjne. Nie ma co się tu rozwodzić, Tajlandia w tym roku musi poczekać. A więc, ten rok Teneryfa. Wyjazd za 3 dni w piątek wieczorem. Śpimy w Las Vegas Catalonia w Puerto de la Cruse.  Oto lista rzeczy, które planujemy zrobić, odwiedzić, zobaczyć.

  1. Wejście/Wjazd na wulkan Teide – obowiązkowa pozycja na Teneryfie.
  2. Barranco del Inferno – wąwóz, który warto odwiedzić dla widoków, krajobrazów, natury. Wpuszczają tylko 300 os. dziennie.
  3. Lot paralotnią (Adeje) – na to idę sam, małżonka nie jest zdecydowana.
  4. Przepłynięcie się łodzią podwodną. Na Teneryfie jest żółta łódź podwodna która schodzi na ok 27 m pod wodę. Bez nurkowania można zobaczyć życie podwodne, rybki, wraki statków.
  5. Siam Park – największa w Europie atrakcja zaliczana do parków wodnych, otwarta dla turystów w 2008 roku. Zlokalizowany na południu Teneryfy przy centrum turystycznym. Powierzchnia parku obejmuje ogrody, zjeżdżalnie, restauracje, basen z plażą i inne atrakcje nawiązujące swą stylistyką do architektury Tajlandii.
  6. Masca – wąwóz do przejścia, piękne widoki, natura.
  7. Los Gigantes – przepiękne i olbrzymie klify
  8. Garachico – baseny lawowe
  9. Wyspa Lagomera
  10. Góry Anaga

Na pewno coś jeszcze wpadnie na spontanie, zdjęć celowo nie dodałem zrobię swoje, na razie jest tylko plan wycieczek. Na teneryfie jest z pewnością dużo do zwiedzania, niczego nie będziemy odpuszczać.


Leave a comment

Polub nas na FacebookuŚrednie kursy walut
1 EUR4,6154
1 USD3,9337
1 CHF4,2489
1 GBP5,3827
100 JPY3,5904
źródło: waluty.niewpolsce.pl