Home » Hiszpania » Płynęliśmy łodzią podwodną na Teneryfie

Płynęliśmy łodzią podwodną na Teneryfie

Siema pierwszy raz w życiu płynęliśmy łodzią podwodną, skorzystaliśmy z usług firmy Submarine Safaris na Teneryfie, firma ta znajduje się także na wyspie Lanzarote, także jak się wybieracie na jedną z tych wysp możecie śmiało się wybrać.

Sama łódź jest po pierwsze żółta, po drugie elektryczna (6 silników x 15 k/Watt), ma 18,5 metra długości i 6,5 metra szerokości. Jest to łódź, która waży 106 ton, zabiera na pokład 48 pasażerów plus załogę, schodzi na głębokość do 60 m (na Teneryfie schodzi tylko do ok. 30m). Łódź podwodna została wyprodukowana w Finlandii i kosztowała 3 miliony Euro!

Zobacz wideo z naszej wycieczki:

Czy sama wycieczka nam się podobała?

Oczywiście, przeżycie niesamowite dla kogoś kto nie nurkował, nie pływał tego typu łodzią. Zobaczenie stworzeń morskich na głębokości 30m to super rozrywka dla dzieci i dorosłych. Jednak moim zdaniem trochę, za krótko. Całość trwała około godziny, z czego połowa czasu to dopłynięcie do miejsca gdzie płetwonurkowie wabili ryby, płaszczki. Wypad super jednak trochę mało pokazali. Cena wynosiła 47,70 Euro od osoby i naprawdę szkoda że na Teneryfie nie ma rafy koralowej. Jeśli trafię kiedyś w miejsce gdzie będzie można wykupić taką wycieczkę na rafę, to na pewno się zdecyduję.

Sama siedziba firmy znajduje się na południowej części Teneryfy, w miejscowości San Miguel, dlatego jeśli masz hotel na północy to lepiej jest się wybrać samochodem. Z racji tego że wycieczka traf stosunkowo krótko może nie opłacać się zabierać autobusem. 

Jeśli chcesz wziąć udział w takiej wycieczce to poniżej podaję namiary na stronę, musisz koniecznie zarezerwować z wyprzedzeniem kilkudniowym. Rezerwacje poprzez stronę: https://www.submarinesafaris.com/ 

  • TENERIFE, Marina San Miguel, telefon +34 922 736629, adres email tenerife@submarinesafaris.com
  • LANZAROTE, Puerto Calero, telefon: +34 928 512898, adres email info@submarinesafaris.com

Leave a comment

Polub nas na FacebookuŚrednie kursy walut
1 EUR4,6154
1 USD3,9337
1 CHF4,2489
1 GBP5,3827
100 JPY3,5904
źródło: waluty.niewpolsce.pl